XIV. ULUSLARARASI TÜRK OMURGA KONGRESİ

Değerli Meslektaşlarımız,

Sanal ortamda 6 - 9 Ekim 2021 tarihleri arasında yapmayı plandığımız XIV. Uluslararası Türk Omurga Kongresi için birçok katılımcımızdan kongrenin yüz yüze yapılması konusunda geri bildirimler almış bulunmaktayız.

Dernek Yönetim Kurulu ve Kongre Düzenleme Komitesi gelen bildirimleri dikkatle değerlendirmiştir. Meslektaşlarımızdan ve endüstriden gelen geri bildirimler doğrultusunda çevrim içi kongrenin bilimsel ve sosyal açıdan beklentileri karşılamayacağını değerlendirdik ve kongremizin geçmiş yıllarda olduğu gibi yüz yüze yapılmasına karar verdik.

Kongre eş başkanlarımızdan sevgili arkadaşımız Prof. Dr. Kadir Kotil’i çok yakın bir zamanda, çok erken yaşta kaybettik. Üzüntümüz sonsuz ve acımız çok büyük.

Kongremizi 25 – 28 Mayıs 2022 tarihleri arasında Wyndham Grand İzmir ‘de yüz yüze olarak sevgili arkadaşımızın anısına düzenleyerek acımızı paylaşmak, kendisini anmak ve sevenlerini bir araya getirmek istiyoruz.

Kongremizde ortopedi ve nöroşirürji kökenli omurga cerrahları ile birlikte olacağız. Ayrıca yurtdışından da meslektaşlarımızın da katkı sağlayacağı toplantımızda deneyimlerimizi birbirimize daha verimli bir biçimde aktaracağımızı düşünüyoruz.

Daha önceleri olduğu gibi eğitim kursları, konferanslar, sempozyumlar, tartışmalı oturumlar, çalıştaylar ve bildirilerle omurga sorunlarını detaylı tartışacağız. Yenilikleri ve tartışmalı konuları bütün yönleri ile ele alacağız.

Kongremizin ana konusu “Yaşlanan Omurga” olacaktır. Osteoporozun oluşturduğu omurga sorunlarından, dejeneratif deformitelere kadar birçok ileri yaş omurga sorunu masaya yatırılacaktır. Yaşlanan omurganın yanında destruktif patolojiler, travmalar ve çocukluk çağı deformiteleri gibi konular da ele alınacaktır. Gerek ülkemizden gerekse dünyanın çeşitli ülkelerinden üst düzey bilim insanlarının katılımı ile bilimsel düzeyi yüksek çalışmaların değerlendirileceği bir kongre olacaktır.

2022 yılında sağlıkla ve güvenle buluşmak dileği ile…

Saygı ve sevgilerimizle,

Prof. Dr. Ömer Akçalı             Prof. Dr. Mehmet Zileli              Prof. Dr. Kadir Kotil
Kongre Başkanı                             Kongre Başkanı                         Kongre Başkanı

 

http://spinecongress2022.com/

 

Xıv. Uluslararası Türk Omurga Kongresi
Konu:XIV. Uluslararası Türk Omurga Kongresi
Haber Eklenme Tarihi:17 Mart 2022 Perşembe Yayında geçen süre:2 yıl önce
  • Paylaş:
Yorum Yazmak için tıklayınız